نانسی پلوسی توانایی انتقام گرفتن از ترامپ در زمان مناسب را دارد؟

نانسی پلوسی توانایی انتقام گرفتن از ترامپ در زمان مناسب را دارد؟

رای الیوم:

نانسی پلوسی توانایی انتقام گرفتن از ترامپ در زمان مناسب را دارد؟ / اشتباه ترامپ این است که تصور می‌کند پلوسی مانند سران کشور‌های عربی از تهدیدات او می‌ترسد

مشکل ترامپ آن است که تصور می کند نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، مانند سران کشورهای عربی است، که از تهدیدات او می ترسند و تنها با یک تهدید، میلیاردها دلار آنها را به یغما می برد؛ این زن، که عنوان زن آهنین را گرفته است، از نفسی طولانی و توانایی های غیر عادی برای فرو خوردن خشم خود و گرفتن انتقام در زمان مناسب، برخوردار است.

رای الیوم نوشت: رأی تاریخی نمایندگان مجلس آمریکا و دادن چراغ سبز به شروع استیضاح دونالد ترامپ، صرفنظر از نتایج آن، عملا بدین معناست که شخصی فاسد و ناقض قانون، در ایالات متحده حکومت می کند و اکنون، زمان پاسخ دادن او در برابر عدالت است.

در ادامه این مطلب آمده است: نمایندگان مجلسی که دموکراتها بر آن سیطره دارند، با دلایل مستند ثابت کردند که ترامپ ضمن چانه زنی با دولت اوکراین برای تحقیق در مورد جو بایدن و پسر او به اتهام فساد تجاری، تمام قوانین را نقض کرده است.

ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ امریکاست که به دلیل سوء استفاده از اختیاراتش و استفاده از آن در جهت تحقق منافع شخصی خود، مورد استیضاح قرار می گیرد. اهمیت این رویداد از این جهت است که حدود ده ما پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهور آمریکا، انجام می شود.

چه بسا مجلس نمایندگان زمان کافی برای برکناری ترامپ و به دست آوردن یک سوم آراء موافق با آن، در سنا را نداشته باشند، به این دلیل که جمهوری خواهان بر سنا حاکم هستند؛ اما صرف اجرای استیضاح، قدرتمندترین سلاح کشتار سیاسی و قضایی محسوب می شود.

زمانی که ترامپِ مغرور از میلیونها دنبال کننده خود در توئیتر می خواهد برایش دعا کنند، این، فروپاشی روانی وی، پیش از سقوط سیاسی را نشان می دهد.

اما باید گفت دعا و نیایش به کار ترامپ نمی آید و هرگز وی را از تنگنای سیاسی و اخلاقی که گرفتار آن است، نمی رهاند؛ آن هم در کشوری که نقض قانون اساسی اش را نمی پذیرد.

مشکل ترامپ آن است که تصور می کند نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمیندگان، مانند سران کشورهای عربی است، که از تهدیدات او می ترسند و تنها با یک تهدید، میلیاردها دلار آنها را به یغما می برد؛ این زن، که عنوان زن آهنین را گرفته است، از نفسی طولانی و توانایی های غیر عادی برای فرو خوردن خشم خود و گرفتن انتقام در زمان مناسب، برخوردار است.

منبع: انتخاب

مهسا جمشیدی

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *