تخت‌روانچی: ظریف دوشنبه و روحانی سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان ملل سخنرانی می‌کنند

تخت‌روانچی: ظریف دوشنبه و روحانی سه شنیه به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان ملل سخنرانی می‌کنند

تخت‌روانچی: ظریف دوشنبه و روحانی سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان ملل سخنرانی می‌کنند

تخت‌روانچی: ظریف دوشنبه و روحانی سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان ملل سخنرانی می‌کنند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان به‌صورت ویدئوکنفرانس در مجمع عمومی سازمان ملل به سخنرانی خواهند پرداخت.

به گزارش  پایگاه خبری همدلی و همت به نقل از مهر، مجید تخت‌روانچی نماینده ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به آغاز مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: مجمع عمومی امسال به دلیل شرایط ویژه‌ای که در آمریکا به دلیل ویروس کرونا وجود دارد که البته تمامی جهان با این پدیده روبرو هستند، به مانند هر سال برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد: هر ساله هیئت‌های مختلفی از رؤسای جمهور، نخست وزیران و وزرای خارجه کشورهای مختلف به نیویورک آمده و در اجلاس شرکت داشتند و ملاقات‌هایی را نیز در حاشیه برگزاری اجلاس مجمع عمومی با هم داشتند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: سال جاری به دلیل شرایط ویژه، اجلاس از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

تخت‌روانچی با اشاره به اینکه سال جاری هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد است، افزود: سال جاری یک جلسه خاص به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل روز دوشنبه برگزار خواهد شد که در آن جلسه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از طریق ویدئو کنفرانس به نمایندگی از ایران به سخنرانی خواهند پرداخت.

وی عنوان کرد: روز سه‌شنبه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان سخنرانی اصلی ما در مجمع عمومی را انجام خواهند داد. ما در این سخنرانی‌ها طبیعتاً مواضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به موضوعات مختلف بین‌المللی، به‌ویژه در حوزه یکجانبه‌گرایی و ظلم و ستمی که دولت آمریکا در طول سال‌ها علیه ملت ایران با اعمال تحریم‌های ظالمانه داشته است، تبیین می‌کنیم.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در خاتمه خاطرنشان کرد: موقعیت خوبی است که در اجلاس سال جاری در مورد این موضوعات صحبت و این مسائل برای جامعه جهانی تشریح شود.

عادل ملکی

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *