سپرده‌های بانکی ۳۸ درصد افزایش یافت+جدول

 سپرده‌های بانکی ۳۸ درصد افزایش یافت+جدول

سپرده‌های بانکی ۳۸ درصد افزایش یافت+جدول

سپرده‌های بانکی ۳۸ درصد افزایش یافت+جدول

آمارهای بانک مرکزی بیانگر افزایش ۳۸ درصدی مانده سپرده‌ها و ۳۱.۹ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان تیر ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال قبل است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان تیرماه سال ۹۹ حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۲۹۳۲۶٫۱ هزار میلیارد ریال شده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۸۴۲۱٫۱ هزار میلیارد ریال (۳۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۳۴۲۳٫۳ هزار میلیارد ریال (۱۲٫۶ درصد) افزایش نشان می‌دهد. بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۶۸۰۸٫۱ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۷۴٫۹ هزار میلیارد ریال است.

بانک مرکزی , تسهیلات بانکی ,

مانده کل تسهیلات بالغ بر ۲۱۲۴۸٫۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۵۱۳۹٫۳ هزار میلیارد ریال (۳۱٫۹ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۱۸۹۲٫۴ هزار میلیارد ریال (۹٫۸ درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۳۷۱۲٫۴ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۷۳ هزار میلیارد ریال است.

بانک مرکزی , تسهیلات بانکی ,

شایان ذکر است که نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۶٫۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۴٫۵ و ۲٫۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران ۸۸٫۹ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۸٫۹ درصد است.

بانک مرکزی اعلام کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی پایگاه خبری همدلی و همت

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری همدلی و همت

کانال آپارات پایگاه خبری همدلی و همت

عادل ملکی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *