اسب‌ها به اندازه انسان از ضربه شلاق درد می‌کشند

 اسب‌ها به اندازه انسان از ضربه شلاق درد می‌کشند

اسب‌ها به اندازه انسان از ضربه شلاق درد می‌کشند

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که اسب‌ها زمانی که شلاق می‌خورند به اندازه انسان‌ها از ضربه شلاق درد می‌کشند.

به گزارش پایگاه خبری همدلی و همت به نقل از ایرنا و به نقل از روزنامه دیلی میل، اسب سواران معمولا در یک مسابقه ۱۵ تا ۲۰ بار اسب های خود را شلاق می زنند اما اکنون نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که پوست این موجودات باشکوه ساختار اتمی مشابه ای با پوست انسان دارد که درد را تشخیص می دهد.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه سیدنی انجام شد،  نشان داد که تفاوت قابل توجهی در اعصاب لایه خارجی پوست اسب ها و انسان ها  که به تشخیص درد اختصاص دارند، وجود ندارد.

اگرچه اسب ها بافت ضخیمی روی سطح پوست دارند اما محققان می گویند این ماده به اندازه کافی قوی نیست تا از این حیوانات در برابر احساس درد در پوست خارجی محافظت کند.

این مطالعه که مدت ۱۰ سال بطول انجامید  همچنین نشان داد که شلاق زدن اسب ها در طول مسابقه باعث بهبود استقامت و یا هدایت یک اسب با نژاد «تروبرد»  نمی شود که نشان می دهد این عمل «غیرضروری، غیر قابل توجیه و غیر منطقی» است.

مسابقات اسب سواری تروبرد در آمریکا  پس از آن آغاز شد که مهاجران انگلیسی در سال ۱۶۶۵، این حیوانات را از آن طرف اقیانوس اطلس آوردند اما تا بعد از جنگ داخلی در سال ۱۸۶۸ به یک ورزش سازمان یافته تبدیل نشد.

محققان دانشکده علوم دامپزشکی دانشگاه سیدنی در این مطالعه متوجه شدند که این موجودات برای احساس درد در زمانیکه  شلاق می خورند به اندازه انسان ها تکامل یافته اند.

به گفته محققان، این نتیجه گیری که مبتنی بر ۱۰ سال تحقیق است «می تواند صنعت مسابقه اسب سواری را متزلزل کند».

مک گریوی و تیم وی از نمونه های پوستی میکروسکوپی ۱۰ انسان فوت شده و ۲۰ اسب مرده برای بررسی تفاوت ها یا شباهت های موجود در ساختارهای اتمی پوست آنها استفاده کردند.

نتایج این مطالعه که در مجله Animals، منتشر شد، نشان می دهد که تفاوت معناداری در تمرکز اعصاب در لایه خارجی پوست (اپیدرم) که درد را تشخیص می دهد و یا در ضخامت این لایه میان اسب ها و انسان ها وجود ندارد.

این نمونه ها همچنین نشان داد که «درم» یا لایه میانی پوست اسب نازک تر از این لایه پوستی در انسان است، اما این ناحیه درد را تشخیص نمی دهد و با وجود اینکه پوست اسب ضخیم تر از انسان است، اما آنها را از در برابر درد ضربه شلاق محافظت نمی کند.

محققان در این مطالعه نوشتند یافته های این مطالعه، فرضیات در رابطه با توانایی جسمی اسب ها را برای احساس درد به ویژه در مقایسه با انسان ها به چالش می کشد و شواهد فیزیکی برای بحث و گفت و گو در مورد اخلاق شلاق زدن به اسب ها ارایه می دهد.

عادل ملکی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *