ظرفیتهای ایران و روسیه در تامین دارو و واکسن

ظرفیتهای ایران و روسیه در تامین دارو و واکسن

ظرفیتهای ایران و روسیه در تامین دارو و واکسن

رییس سازمان غذا و دارو در جریان سفر به مسکو، با اشاره به ظرفیتهای ایران و روسیه در زمینه تامین دارو و واکسن، گفت: باتوجه به همکاری هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از نیازهای پزشکی و دارویی کشور را رفع کنیم.

به گزارش پایگاه خبری همدلی و همت، محمدرضا شانه ساز روز یکشنبه در بدو ورود به مسکو جهت دیدار با مقامات روسی گفت: دو طرف ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه تامین دارو و انواع واکسن دارند و باتوجه به همکاری هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از نیازهای پزشکی و دارویی کشور را رفع کنیم.

وی تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته قرار است ظرفیت های بالقوه و متقابل در این عرصه را به صورت همکاری های بالفعل تبدیل کنیم.

بنابر اعلام سفارت ایران در روسیه، شانه ساز افزود: ایران ظرفیت های زیادی در تولید واکسن دارد و از دانش روسیه هم استفاده کردیم تا بتوانیم ضمن صادرات، زمینه تقویت تکنولوژی دارویی را نیز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود، اظهار کرد: با فعال کردن بخش خصوصی، تلاش داریم که  نیازهای کامل دارویی کشور را تامین کنیم.

مریم دهقان نیری

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *