روایتی از مشکوک ترین مسابقه فوتبال ایران

روایتی از مشکوک ترین مسابقه فوتبال ایران

روایتی از مشکوک ترین مسابقه فوتبال ایران

روایتی از مشکوک ترین مسابقه فوتبال ایران
فارس: سیاوش اکبرپور در خصوص عملکرد تیم استقلال مقابل سپاهان و از دست رفتن صدرنشینی آبی پوشان بعد از این مسابقه صحبت‌های زیر را انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

باید بپذیریم که استقلال یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود را انجام داد. من با دوستانم بازی را تماشا می‌کردم و دقیقه ۲۰ بود که به آن‌ها گفتم اگر استقلال این گونه بازی کند، تا صبح هم نمی‌تواند گل بزند.

رشید مظاهری فقط زیر توپ می‌زد و بازیکنان تیم هرز می‌دویدند. صادقانه می‌گویم با اتفاقاتی که در بازی با نساجی مازندران افتاد، ذهنیت من نسبت به عشق و علاقه به تیم استقلال تغییر کرد.

روز گذشته یک استوری منتشر کردم و در آن نوشتم یا عاشقی یا کاسبی. اگر بازیکن استقلال عاشق است، عاشقی کند و اگر قرار است پولش را بگیرد و کاسب باشد، حداقل دم از عشق نزند.

زمانی که ما در استقلال بازی می‌کردیم، بار‌ها اتفاق افتاد که برای ما غذایی تهیه کردند که آن را دوست نداشتیم. این را می‌توانید از جواد نکونام، آندو تیموریان و بقیه بچه‌ها بپرسید. ما هم بدون این که کسی بفهمد خودمان از بیرون غذا سفارش می‌دادند و کسی هم متوجه این موضوع نمی‌شد. احتیاجی به این مسائل نیست، ولی این که بازیکنان در مورد غذا و این مسائل صحبت کنند زشت است.

اگر من در استقلال تصمیم‌گیر بودم، ریشه بازیکن‌سالاری را در این تیم می‌زدم. دوره این حرف‌ها و این صحبت‌ها تمام شده است، بازیکن باید تمام تمرکزش درون زمین باشد و هر خواسته‌ای دارد به سرپرست تیم یا سرمربی منتقل کند.

بدون تعارف می‌گویم؛ عامل تمام بدبختی‌های استقلال مسعود سلطانی‌فر است. از سال ۸۷ تا ۹۲ استقلال با یکی دو مدیر کار نکرد. بروید و ببینید پرستاره‌ترین تیم یکی دو دهه استقلال مربوط به چه زمانی بود. در فصل ۹۲-۹۱ هفت بازیکن استقلال فیکس تیم ملی بودند، اما هرگز به خود اجازه نمی‌دادند این حرف‌ها را بزنند. آیا بازیکنان فعلی از نکونام و تیموریان بزرگ‌تر هستند؟

اگر جای فکری بودم، چند بازیکن این تیم را بیرون می‌کردم. من استقلالی هستم و وظیفه‌ام حمایت از سرمربی و بازیکنانی است که جانشان را برای این تیم می‌دهند، اما نه این که یک عده هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام بدهند.

برخی بازیکنان درون تیم در فضای مجازی هزینه می‌کنند تا از آن‌ها خوب بنویسند یا دیگران را تخریب کنند. این پول‌ها حلال نیست. آقای بازیکن که از این پول‌ها هزینه می‌کنی، برو ببین شاهرخ بیانی و ورمزیار چگونه بازیکن بزرگی شدند.

بازیکن فعلی استقلال به دنبال فالوور است و نه گلزنی و موفقیت تیم. مهدی قائدی را از صمیم قلب دوست دارم، چون وقتی که متوجه شد به حاشیه می‌رود همه چیز را کنار گذاشت.

خوشبختانه نه جیره‌خور هستم و نه احتیاجی به پول این و آن دارم، ولی این بازیکنان بدانند حواس ما به همه چیز هست. یکسری از بازیکنان در بازی با سپاهان علنا در زمین راه می‌رفتند. آن‌ها فکر می‌کنند ما این مسائل را نمی‌فهمیم؟ آقایی که به فکر خالی کردن زیر پای سرمربی هستی ما از این مسائل زیاد دیده ایم، ولی هرگز شرفمان را به این کار‌ها نفروختیم.

بازی با سپاهان یکی از مشکوک‌ترین بازی‌های یکی دو دهه فوتبال ایران بود. برخی چیز‌ها کاملا مشخص است. بهتر است دست بکشید و از این کار‌ها نکنید وگرنه این بار اسم همه شما را به هواداران می‌گویم. بازی به این تابلویی و به قول بچه‌ها بودار کردید، ولی کسی که در زمین فوتبال بازی کرده باشد این مسائل را خوب می‌فهمد.

منِ سیاوش اکبرپور در زمین فوتبال بازی کرده و عرض و طول آن را حفظ هستم. من مربیگری کرده‌ام و خیلی راحت می‌فهمم یک عده توی کار تیم می‌گذارند. کاری دارد؟ بروید بازی را دوباره ببینید. مگر همین هواداران نمی‌گویند این بازیکنان همان بازیکنان زمان استراماچونی هستند. اصلا کادر فنی مقصر، پس خلاقیت بازیکن چه می‌شود؟ چرا در این بازی خلاقیت نشان ندادید؟ چرا به این تابلویی روی گل‌ها مقصر بودید؟ استقلال تیمی است که اینگونه گل بخورد؟ یک عده باید خجالت بکشند. من الان این حرف‌ها را سر بسته گفتم، ولی به خدا قسم حرف‌هایی می‌زنم که برخی از این بازیکنان سرشان را در این فوتبال بالا نکنند. برای منِ اکبرپور زشت است کسی که کنارم نشسته و بازی را تماشا می‌کند بگوید این بازیکنان یک مدلی هستند!

فاطمه خزایی

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *