هشدار پلیس فتا درمورد انتشار غیر مجاز آثار سینمایی

هشدار پلیس فتا درمورد انتشار غیر مجاز آثار سینمایی

هشدار پلیس فتا درمورد انتشار غیر مجاز آثار سینمایی

هشدار پلیس فتا درمورد انتشار غیرمجاز آثارسینمایی

معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه هر گونه بهره‌برداری یا انتشار غیرمجاز آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است، به متخلفان آثار هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر افزود: با اعلام شکایت رسمی یکی از کارگردانان معروف کشور مبنی بر سرقت و انتشار غیرمجاز آثار تولیدی وی در قالب فیلم سینمایی در سایت ها و کانال های فضای سایبر، موضوع در دستور کار، کارشناسان فنی پلیس فتا برای رسیدگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی های تخصصی و کشف ادله دیجیتال جرم، افراد مرتبط با این اقدام مجرمانه مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از احضار و تحقیقات تکمیلی، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی فرستاده شد.

معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه هر گونه بهره برداری و یا انتشار غیرمجاز از آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است، به متخلفان این حوزه هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

وی افزود: ساخت محصولات فرهنگی و هنری نظیر فیلم ها و سریال های سینمایی و تلویزیونی با هزینه های نسبتا بالا انجام می شود؛ هر گونه بهره برداری و انتشار غیر مجاز آثار تولیدی توسط سود جویان که عمدتا به دلایل خاص کسب منافع مالی و جذب مخاطب در کانال ها و پیج های شخصی صورت می پذیرد را باعث بوجود آوردن خسارت های مادی و معنوی به دست اندرکاران تولید آثار سینمایی برشمرد.

سرهنگ پاشایی افزود: همواره در این پلیس شاهد ارجاع پرونده های قضائی و همچنین تماس های مختلفی از سوی اصحاب رسانه و دست اندرکاران تولید برنامه های تلویزیونی و سینمایی هستیم که نسبت به سرقت و انتشار آثار تولیدی خود در فضای مجازی شکایت دارند که با انجام بررسی های فنی و کارشناسی و بر اساس سر نخ های به دست آمده، مشخص می شود یکی از علت های اصلی افشا و انتشار آثار تولیدی شاکیان عدم رعایت های پروتکل های امنیتی نگهداری آثار تولیدی است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در بعضی موارد شاهد انتشار غیر مجاز این آثار توسط سایر دست اندرکاران تولید هستیم و این مقوله شامل سریال های تلویزیونی که در حال پخش است هم می شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به سینماگران و تولید کنندگان آثار سینمایی توصیه کرد، همه محتواهای تولیدی در عرصه رسانه ها باید با رعایت پروتکل های امنیتی در جای مناسب ذخیره شود و با فیلتر کردن دسترسی سایر افراد و حتی اعضای تیم تولید که می توانند به صورت سهوی و عمدی زمینه ساز انتشار آثار باشند، از وقوع این گونه جرایم جلوگیری کرد. مدیران سایت ها و کانال های فضای مجازی نیز باید از بازنشر این گونه آثار خودداری کنند.

فاطمه خزایی

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *